Informace

Systém a pravidla BLT

1. Každý přihlášený subjekt „tým“ budou reprezentovat 4 hráči a to vždy dva muži a dvě ženy. Týmy si zvolí své kapitány, kteří si zajišťují další členy svého týmu. Členové týmu se pro jednotlivé zápasy mohou měnit.

2. Pravidelnými hracími dny bude vždy první středa a čtvrtek v měsíci v časech od 17 do 21 hodin.

3. Místem hry budou bowlingové herny tří subjektů – Lázní Aurora, Bertinných lázní a Bowling baru Hvězda. Místo a přesný čas hry pro každý tým bude rozlosován, nejpozději týden před hracím dnem.

4. Týmy háží opět po dvou kolech na každé dráze, tedy čtyři kola celkem za hrací den. Před započetím hry si kapitáníi týmů rozlosují (střihnou) o to kdo postaví svůj tým jako první a určí pořadí hráčů 1 až 4. Oba týmy si tedy označí pořadí hráčů 1 až 4. Podle toho si zapíší jména na display. V tomto pořadí budou házet celý zápas. To znamená, že vzniknou proti sobě dvojice jedniček dvojek, trojek a čtyřek. Tyto hrají spolu o jeden bod do celkového součtu. Tento bod získává ten, kdo ve čtyřech kolech (framech) naháže více. V případě, že naháží stejně a dojde tak k rovnosti počtu bodů za shozené kuželky, rozhodne rozhoz (2 hody, příp. strike). V této hře dvojic může tedy tým získat maximálně 4 body.

Další 2 body získá tým dle celkového počtu shozených kuželek, tak jak tomu bylo dosud. Celkem tedy může tým za zápas získat maximálně 6 bodů.

Celkový dosažený součet bodů, tj. bodový výsledek zápasu (např. 5 - 1 ), bude zaznamenáván do výsledkové tabulky, spolu s celkovým počtem naházených kuželek v zápase. V případě rovnosti bodů na konci soutěže, je počet shozených kuželek dalším rozhodujícím kriteriem.

5. Další ročník ligy bude rozlosován v principu "každý s každým".

6. Účast je umožněna všem zájemcům, kteří utvoří tým a kteří se přihlásí do 28. prosince 2012. S přihlášením týmu oznámí zájemce název svého týmu a osobu kapitána. Kapitán týmu hradí cenu za čas hry svého týmu.

7. Na regulérnost soutěže, zajišťování heren, losování týmů, zapisování výsledků atd., bude dohlížet Organizační výbor BLT ve složení P. Šot, F. Roubík a Lenka Wegenkittlová.

8. Veškeré informace o Bowlingové lize Třeboňska (rozlosování, výsledky, pravidla, fotografie teamů atd.) najdete na těchto webových stránkách.